Ürün iadesi ve süresi

Mazeretsiz iade ve ürün değişimlerinde, 14 gün içerisinde mazeretsiz iade hakkınız bulunmaktadır. Eğer bu süre 14 günü aşarsa geri ödeme yoluyla iade yapılmamaktadır. Ürün alımından itibaren 30 gün boyunca sürecinde ise istediğiniz zaman ürününüzü değiştirebilirsiniz. Bu değişimlerde ürün denenmemiş, bozulmamış ve kesinlikle kullanılmamış olması gerekir. Ürünlerle birlikte orijinal faturanın da birlikte gönderilmesi gerekir.

Tüm şartlar uygun olması halinde tekstil ve güneş yaz ürünleri kategorisinde değişim süresi 10 gün olarak belirlenmiştir. Ürününüz ayıplı ürün ise iadelerde aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürünün ayıplı olup olmadığı kararı ise yetkili teknik servisler tarafından verilmektedir. Bu süreden sonra karşılaşılan kusurlar garanti kapsamında değerlendirilecektir.

İadelerde geri ödeme süresi

İade ettiğiniz ürünler satış sonrası Servis birimi tarafından incelenir ve gerekli şartlara uygun olması durumunda geri ödeme süreci başlatılır. Eğer ürün iadesi kabul edilirse kartınıza geri ödenmesi 5 iş günü içerisindedir. Bankanızdan kaynaklı olarak kartınıza birkaç gün geç yansıması olabilir. Eğer makul bir süre içinde kartınıza yatmadığını düşünüyorsanız bize “iletişim” bölümünden mesaj yazarak ya da 03924442275 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Siparişinizde hediye çeki kulandıysanız iade işlemi sonrasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte hediye çekindeki kalan kullanım süresi kadar süre iptal işlemi sırasında yeniden başlayacaktır. Eğer ürününüzü taksitli bir şekilde aldıysanız bankaların çalışma sistemi nedeniyle hesabınıza taksit süreci boyunca her ay yatırılacaktır.

Hangi ürünler iade edilmiyor

Bazı ürünlerinizin iadesi kabul edilmeyecektir. Bu ürünler şunlardır: KKTC Sağlık Bakanlığının hijyenik ürün yönetmeliğine göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade veya değişim imkanı bulunmamakla birlikte tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmiyor. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) gibi ürünlerin iadesi ise ancak ambalajı açılmamış, kesinlikle denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilmesi mümkündür. O yüzden ürünün orijinal ambalajı bozulmayacak şekilde ayrıca bir kutunun içerisine koyarak kargoya teslim etmeniz önemlidir. Ambalajı bozulmuş veya ambalajı bulunmayan ürünlerin iadesi/değişimi maalesef gerçekleştirilemiyor.

Ürün kargodan hasarlı çıkarsa yapmam gereken

Kargo sırasında bazen istenmeyen sorunlar çıkabiliyor. Eğer size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıktığını fark ederseniz paketi teslim almayınız. Durumu teslimattan sonra fark etmeniz halinde ise ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekerek 03924442275 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmeniz halinde ürünler tarafınıza sağlam olarak yeniden gönderilecek ya da ürün bedeli iade edilecektir.

Ürün kargoya verilmeden iptal

Oluşturduğunuz siparişinizi kargoya verilmeden iptal etmek istemeniz halinde talebinizi aynı gün saat 15:00’a kadar 03924442275 numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir. Siparişiniz yola çıkması durumunda ise size bildirilecek ve iade işlemleri gerekli olacaktır.

Değişim

Satın aldığınız ürünleri kullanmamanız, orijinal ambalajında ile birlikte fatura veya hediye değişim kartıyla gelmeniz halinde 30 gün boyunca mağazalarımızdan değiştirebilirsiniz.